Haberler

Nintendo Switch 2 Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı!

Nintendo’nun yeni konsoluyla ilgili çıkış tarihine dair çeşitli spekülasyonlar ve söylentiler dolaşıyor. Bazı kaynaklar, Nintendo Switch 2’nin çıkış tarihini önceki tahminlerden daha geç bir zamana işaret ediyor.

Son haberlere göre, Nintendo Switch 2’nin çıkışı 2025’in başlarına ertelendiği belirlendi. Brezilyalı gazeteci Pedro Henrique Lutti Lippe’nin iddialarına göre, önceki beklentilerin aksine, yeni konsolun çıkışı 2024 sonundan 2025 başlarına kaydırıldı. Eurogamer gibi güvenilir kaynaklar da bu bilgiyi doğruladı.

Video Games Chronicle (VGC) ise Nintendo’nun yayıncılarına yeni konsolun 2025’in ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceğini bildirdiğini ve bu bilginin birkaç kaynaktan doğrulandığını belirtti. Bu gecikmenin nedeni, piyasaya sürüldüğünde güçlü bir birinci taraf yazılım sağlamak olarak iddia ediliyor.

Bloomberg de Nintendo’nun yeni konsoluyla ilgili gecikmeyi doğruladı. Nintendo, oyun yayıncılarına Mart 2025’ten önce yeni nesil konsolu beklememeleri konusunda tavsiyede bulundu.

Nintendo henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da, bu gecikme birçok kişi için sürpriz oldu, çünkü önceki beklentiler 2024 çıkışını işaret ediyordu. Nintendo Switch 2’nin fiyatı ve özellikleri konusunda ise şu anda sadece spekülasyonlar bulunuyor. Tahminler, 400 dolarlık bir fiyat etiketi ve 70 dolarlık oyun fiyatları gibi rakiplere benzer özelliklerin olabileceği yönünde.

Özetle, şu anki söylentilere göre Nintendo Switch 2’nin çıkış tarihi 2025’in başlarına ertelenmiş durumda.